Sezon 2009/2010 - BRĄZOWY MEDAL
Energa Toruń wywalczyła swój pierwszy ligowy medal w historii. Katarzynki zajęły trzecią pozycję na koniec sezonu zasadniczego.
Autor fotografii:
Sezon zakończył się wielkim sukcesem naszego klubu. Energa Toruń wywalczyła swój pierwszy ligowy medal w historii. Katarzynki zajęły trzecią pozycję na koniec sezonu zasadniczego i dzięki temu w pierwszej rundzie play-off zmierzyły się z Odrą Brzeg. Po wygraniu dwóch spotkań w ćwierćfinale torunianki walczyły o awans do finału z Lotosem Gdynia. Podopieczne Elmedina Omanicia po ekscytującym półfinale uległy utytułowanym rywalkom 3:2. W serii meczów o brązowy medal Katarzynki pokonały CCC Polkowice w stosunku 3:1. Koszykarki Energi świętowały swój sukces na parkiecie rywala.

Bohaterką została amerykanka Alicia Gladden, która trafiła decydujący rzut z dystansu na kilkanaście sekund przed końcem spotkania.  Amerykańska zawodniczka została wybrana do pierwszej piątki całej ligi na koniec sezonu przez portal Eurobasket.com. Wyróżnione zostały również Monika Krawiec i Charity Egenti. Sezon 2009/2010 to także debiut naszego klubu na europejskich parkietach. Torunianki przebrnęły fazę grupową, ale w 1/16 finału FIBA EuroCup lepsze okazało się ukraińskie Dynamo Kijów. 
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: