Zaczynamy walkę o półfinał!
To już ten czas. Czas na pierwszy mecz ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Jutro (środa) Katarzynki na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Wisła Can-Pack Kraków to drużyna, która od lat zajmuje czołowe miejsca w Basket Lidze Kobiet. Także i w tym roku, przez wielu uważana jest za jednego z głównych kandydatów do zajęcia pierwszego miejsca, czyli wywalczenia złotego medalu Mistrzostw Polski. Rywal trydny. Bardzo trudny, ale Katarzynki nie zamierzają się poddawać. 

Facebok. Polub nas!

Już po ostatnim meczu rundy zasadniczej z KSSSE AZS-em PWSZ Gorzów Wielkopolski Charity Szczechowiak zapowiadała, że w głowach zawodniczek jest już tylko mecz z Wisłą. - Chcemy jak najlepiej przygotować się do ćwierćfinałowej rywalizacji z Krakowem - mówiła jeszcze przed świętami podkoszowa Energi.

Trener Elmedin Omanić twierdzi, że pierwszy, czyli środowy mecz będzie najważniejszy. - Jeżeli nie uda się tam sięgnąć po wygraną, to niemal niemożliwe będzie odniesienie dwóch zwycięstw z rzędu w kolejnych spotkaniach - twierdzi szkoleniowiec Katarzynek.

Twitter. Obserwuj nas!

Wisła to ciężki przeciwnik, ale Energa w tym sezonie już nie raz udowodniła, że potrafi wygrywać z teoretycznie silniejszymi od siebie zespołami. Tak było m.in. ze Ślęzą Wrocław czy Artego Bydgoszcz (pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej). 

Ćwierćfinałowa rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. A to oznacza, że drugi mecz na pewno się odbędzie w Toruniu. To już w sobotę 2.04 w hali przy Bema (Arena-Toruń), w przypadku remisu kolejne, trzecie spotkanie ponownie odbędzie się w Krakowie.

Relacja internetowa - TUTAJ

TBLK. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń, śr. 30.03.2016 r., godz. 19:00.
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: