Porażka z Gorzowem. Czekamy na ćwierćfinał [FOTO]

Katarzynkom nie udał się powrót do hali Spożywczaka. Energa przegrała ostatni mecz rundy zasadniczej z KSSSE AZS-em PWSZ Gorzów Wlkp. 71-79.

Autor fotografii: Łukasz Lubiński

Wynik meczu otworzyła Magdalena Szajtauer, która na początku spotkania nie pomyliła się na linii rzutów osobistych. W odpowiedzi „za dwa” celnie rzuciła Magdalena Skorek. W kolejnych minutach na parkiecie przeważały gorzowianki, punkty zdobywała przede wszystkim Kelley Cain. Podkoszowa zawodniczka z USA tylko w pierwszej odsłonie tego pojedynku zdobyła 12 punktów dla swojego zespołu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15-23.

Facebok. Polub nas!

Drugą kwartę lepiej zaczęły torunianki, które zdobyły cztery punkty z rzędu. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego po chwili przestoju, ponownie udowodniły, że tego dnia mają dobrze nastawiane celowniki. Kolejne punkty zdobywała Cain, dobrze w ataku spisywała się także młoda zawodniczka Monika Naczk. Efekt? Gorzów powiększył przewagę do jedenastu oczek.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od szybkich dwóch skutecznych akcji przeprowadzonych przez obie ekipy. Następnie torunianki mozolnie odrabiały straty - w pewnym momencie przewaga stopniała do zaledwie pięciu punktów (45-50).

Twitter. Obserwuj nas!

Czwarta kwarta zapowiadała się emocjonująco. I tak też rzeczywiście było. Po skutecznych akcjach przeprowadzony przez Renee Taylor, gorzowianki prowadziły już tylko jednym punktem. Kibice zgromadzeni w hali Spożywczaka liczyli na to, że torunianki po raz pierwszy w meczu wyjdą na prowadzenie. Nic z tego. Akademiczki miały Cain, która mimo czterech fauli na koncie, rzadko myliła się w rzutach spod kosza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71-79.

Teraz czas na drugi etap rozgrywek. AZS będzie rywalizował w fazie play-out, z kolei Katarzynki w ćwierćfinale zmierzą się z aktualnym Mistrzem Polski Wisłą Can-Pack Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe w środę 30 marca - gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Zobacz fotorelację z mecz Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 71-79 (15-23, 15-18, 17-12, 24-26)

Energa Toruń: R. Taylor 23, V. Macaulay 13, M. Ajavon 12, M. Skorek 6, S. Kudraszowa 6, C. Szczechowiak 5, E. Tłumak 3, W. Idczak 2, I. Bogoje 1, R. Płonka.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski: K. Cain 22, K. Dźwigalska 16, B. Jaworska 10, C. Brown i A. Goodrish po 9, M. Naczk 7, D. Stelmach 4, M. Szajtauer 2, K. Czarnodolska. 

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: