Gramy z Mistrzyniami!
Niezwykle ciężki mecz czeka koszykarki Energi. Dziś, nietypowo w piątek, Katarzynki zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków. To lider tabeli i aktualny Mistrz Polski.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Torunianki nie są jednak na straconej pozycji. Po ostatnim derbowym zwycięstwie są w doskonałych humorach. Dobra atmosfera jednak nie wystarczy. Aby poważnie myśleć o wygranej z Wisłą, trzeba zagrać na sto procent swoich możliwości. Przydadzą się m.in. punkty Renee Taylor, zbiórki Victorii Macaulay, trójki Weroniki Idczak i asysty Matee Ajavon...

Facebook. Polub nas!

W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie górą były zawodniczki Jose Ignacio Hernandeza - wygrały 87-64. Świetnie wtedy zagrały Yvonne Turner i Devereaux Peters, które rzuciły po 26 punktów. Ta ostatnia zawodniczka jest już poza Krakowem - zastąpiła ją niedawno Denesha Stallworth, notując w swoim debiucie w TBLK 18 pkt. i cztery zbiórki.

Twitter. Obserwuj nas!

Na parkiecie trzeba też pilnować Cristinę Ouvinę, która odpowiada za kreowanie akcji. Pod koszem pewnym punktem zespołu jest z kolei Laura Nicholls.

Warto dodać, że ekipa z Krakowa świetnie radzą sobie nie tylko na parkietach Tauron Basket Ligi Kobiet. Wisła awansowała do fazy play-off euroligowych rozgrywek. W ćwierćfinale zagra z utytułowanym zespołem Fenerbahce Stambuł - pierwszy mecz we wtorek w Turcji. 

TBLK. Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń (4.03.2016, godz. 18:00, Kraków) - relacja internetowa na basketligakobiet.pl.

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: