ACS Sepsi
godzina:
18:00
WYNIK: 84:69
Nasza drużyna odniosła kolejne przekonywujące zwycięstwo. Tym razem koszykarki Energi Toruń pokonały na wyjeździe PTK Pabianice 57:36. Najwięcej punktów dla zespołu z Torunia (14) zdobyła Emilia Tłumak.
Zaledwie pół tygodnia po spotkankiu ligowym w naszej hali Energa Toruń znów zmierzy się z PTK Pabianice. Tym razem Katarzynki wystąpią w roli gości. Dla pabianiczanek będzie to pierwsze spotkanie we własnej hali.
Świetna postawa naszej drużyny w trzeciej kwarcie wystarczyła, aby nasz zespół odniósł zwycięstwo w ligowym staciu z PTK Pabianice. Energa Toruń pokonała pabianiczanki 66:49.
Energa Toruń ostatnie spotkanie w roli gospodarza rozegrała ponad miesiąc temu. Po tej długiej przerwie Katarzynki rozegrają pojedynek z najsłabszą drużyną ligi – PTK Pabianice. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.
"Cieszę się z tego, że po raz pierwszy wygraliśmy kwartę. Z takich rzeczy zaczynamy się cieszyć. Nie przegraliśmy wysoko."
Koszykarki Energi Toruń nie miały najmniejszego kłopotu z wygraniem kolejnego spotkania. "Katarzynki", które wystąpiły bez liderki punktowej drużyny - Adrianne Ross pokonały we własnej hali AZS OPTeam Rzeszów 69:48.
W październiku swoje 22. urodziny obchodzi Lauren Bell.  Z tej okazji życzymy naszej rozgrywającej zdrowia i wielu sukcesów w dalszej karierze sportowej.
W najbliższym ligowym spotkaniu nasze koszykarki będą podejmować we własnej hali drużynę KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Z pewnością zawodniczki Energi Toruń są faworytkami tego pojedynku.
Energa Toruń przegrała swój drugi mecz w tym sezonie. Katarzynki uległy we własnej hali Wiśle Can-Pack Kraków 69:80. Podopieczne Elmedina Omanicia przespały dwie pierwsze kwarty, ale dzięki świetnej drugiej połowie niemalże do końca miały szansę na wygranie tego...
Wisła Can-Pack Kraków to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Na dodatek w Toruniu krakowianki wystąpią z obecną mistrzynią olimpijską i świata - Tina Charles w składzie. Czy koszykarki Energi Toruń będą w stanie postawić trudne warunki gry tak trudnemu rywalowi?
Podopieczne Elmedina Omanicia wróciły z Gdyni z tarczą. Katarzynki pokonały na wyjeździe drużynę Centrum Wzgórze Gdynia 84:74. Toruński zespół do zwycięstwa poprowadziła Nicole Michael, która zanotowała aż 26 punktów i 7 zbiórek.
W przerwie meczu Energa Toruń - Artego Bydgoszcz na parkiecie pojawiły się reprezentantki województwa kujawsko-pomorskiego, które rywalizowały podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2015 w koszykówce kobiet.