Wygrana w Siedlcach
Bardzo ambitnie walczące koszykarki PGE MKK Siedlce postawiły Katarzynkom bardzo trudne warunki gry i przez długi czas prowadziły w spotkaniu. W samej końcówce zawodniczki Energi Toruń zachowały więcej zimnej krwi i odniosły kolejne ligowe zwycięstwo.
Autor fotografii: własne
Niedzielny pojedynek nie należał do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Algirdasa Paulauskasa. Koszykarki z grodu Kopernika przez praktycznie całe spotkanie miały ogromne problemy ze zdobywaniem punktów z dystansu. Tymczasem gospodynie były bardzo skuteczne w rzutach zza łuku i po ośmiu minutach gry prowadziły nawet 15:10. Przed końcem pierwszej kwarty z daleka przymierzyła jeszcze Katarzyna Trzeciak, dlatego ten okres gry zakończył się siedmiopunktowym prowadzeniem PGE MKK Siedlce.

W drugiej odsłonie koszykarki Energi Toruń zaczęły mozolne odrabianie strat. Ewidentnie nie był to najlepszy dzień torunianek, jednak w końcówce drugiej kwarty Katarzynki doprowadziły do remisu. Po przerwie torunianki wyszły na skromne prowadzenie, które kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk. Końcowe minuty ostatniej kwarty były pełne nerwów. Po akcji 2+1 Agnieszki Skobel to torunianki miały 5 punktów przewagi. W odpowiedzi Siedlczanki zdobyły 6 oczek z rzędu i to one były bliżej zwycięstwa. Jeszcze pięć sekund przed końcem meczu jeden rzut wolny trafiła Oksana Mollova i na tablicy wyników widniało 59:58 dla gospodyń. W odpowiedzi decydujący o zwycięstwie rzut z dystansu oddała Lauren Mansfield. Niespełna sekundę na zmianę końcowego rozstrzygnięcia miały siedlacznki, ale Wiktorija Kondus chybiła w swojej próbie. Tym samym Energa Toruń wygrała kolejne spotkanie Energa Basket Ligi Kobiet.

PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 59:61 (22:15, 10:16, 12:14, 15:16)

PGE MKK: K. Trzeciak 15, M. Parysek-Bochniak 15, O. Mollova 11, L. Dusanic 9, W. Kondus 6, S. Lapszynski 2, T. Gajw 1, A. Stępień 0.

Energa: K. Cain 14, M. Grigalauskyte 14, A. Hornbuckle 13, A. Skobel 9, L. Mansfield 7, E. Tłumak 2, K. Maliszewska 2,  M. Uro-Nilie 0, M. Diawakana 0.