Zachować pełnię koncentracji!
Po starciach z aktualnym mistrzem oraz v-ce mistrzem kraju zespół Energi Toruń czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Katarzynki w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z PGE MKK Siedlce.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Zespół z Siedlec znajduje się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet, ale we własnej hali potrafią sprawić niespodziankę. Przekonały się o tym koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, które z województwa mazowieckiego wracały na tarczy. Siedlczanki napsuły także sporo krwi zawodniczkom Pszczółki Polski Cukier AZS-UMCS Lublin. Zawodniczki dowodzone przez trenera Teodora Mollova są bardzo waleczne, dlatego Katarzynki nie mogą sobie pozwolić na brak koncentracji.

Największa bronią drużyny PGE MKK Siedlce jest Oksana Mollova. Ukraińska zawodniczka praktycznie nie schodzi z parkietu i zdobywa prawie 20 punktów na mecz potrafiąc seryjnie dziurawić kosze przeciwniczek. Drugim strzelcem zespołu jest inna skrzydłowa Magdalena Parysek-Bochniak. Natomiast za rozgrywanie w zespole odpowiada aktualna reprezentantka Polski - Katarzyna Trzeciak. Ważną rolę w składzie odgrywa także kolejna skrzydłowa, była zawodniczka Energi Toruń-  Kristina Alikina.  Rosjanka dołączyła do drużyny tuż przed spotkaniem w Toruniu i nie mogła zaliczyć tego meczu do udanych, ale z biegiem czasu stała się ważną częścia drużyny. Ponadto w styczniu zespół z Siedlec zakontraktował jeszcze serbską rzucającą - Latinkę Dusanić.

Dla obydwu ekip będzie to pierwsze spotkanie po przerwie na mecze kadry narodowej. Ekipa z Siedlce przez ten czas mogła spokojnie trenować, nie mogąc skorzystać z usług jedynie jednej zawodniczki powołanej do reprezentacji Polski. Natomiast zespół Energi Toruń dopiero w piątkowy poranek pojawił się w pełnym składzie na treningu. Wcześniej aż 4 podopieczne Algirdasa Paulauskasa znajdowały się na zgrupowaniach swoich kadr narodowych. Tym samym litewski trener nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie zespołu do niedzielnego spotkania.

PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 18.02.2018 r. (niedziela) g. 16:00
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: