Miasto Toruń przyznało stypendia koszykarkom Energi Toruń!
Po raz kolejny prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał stypendia dla toruńskich sportowców. Wśród wyróżnionych podczas specjalnej gali w Dworze Artusa znaleźli się również przedstawiciele MMKS Katarzynki.
Autor fotografii: Łukasz Łukaszewski
Wsparcie od miasta w 2018 roku otrzyma 221 osób, w tym 31 trenerów, z 30 klubów sportowych, uprawiających 28 dyscyplin sportowych – taką decyzję podjął Prezydent Miasta Torunia po zasięgnięciu opinii komisji ds. stypendiów sportowych. Stypendia trafią zatem do sportowców osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz do zespołów ligowych prowadzących rozgrywki na najwyższym poziomie w sportach zespołowych.

Uroczystość wręczenia decyzji stypendialnych odbyła się 8 lutego 2018 roku w Dworze Artusa. Udział w niej wzięli prezydent miasta Michał Zaleski, jego zastępca Zbigniew Fiderewicz, przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

Lista wyróżnionych zawodników i trenerów naszego klubu:

Zawodniczki:
Anna Bekasiewicz,
Katarzyna Maliszewska,
Emilia Tłumak,
Agnieszka Skobel,
Zuzanna Urban,
Syanne Mohamed

Trener przygotowania motorycznego: Michał Szlichta
Trener odnowy biologicznej: Piotr Kacprowicz

Jak podkreślił prezydent Michał Zaleski, Toruń jest prawdziwym miastem sportu. W minionym roku odbyło się tu ponad 500 imprez sportowych różnego formatu. W toruńskich klubach trenuje ponad 5500 zawodników w 54 dyscyplinach sportowych. W roku 2017 z zawodów na poziomie międzynarodowym i ogólnopolskim toruńscy sportowcy przywieźli ponad 1000 medali. Do dyspozycji zarówno zawodników, jak i wszystkich mieszkańców w naszym mieście jest blisko 300 obiektów sportowych. – Zaliczamy do nich zarówno tak potężne obiekty, jak Arena Toruń czy Motoarena, jak również sale gimnastyczne, orliki czy siłownie zewnętrznewyjaśnił prezydent.
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: