Młode Katarzynki ze zwycięstwem
Podopieczne Tomasza Urbana po dogrywce wygrały emocjonujące spotkanie z KSK Stalą Brzeg. Jednak Katarzynki przegrały dwa poprzednie mecze z wyżej notowanymi rywalami i nie awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski U22 Kobiet.
Autor fotografii: Zuzanna Urban
Niedzielny pojedynek Katarzynek z zespołem Stali Brzeg od samego początku do końca trzymał w napięciu. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować dwucyforwej przewagi punktowej. Lepiej rozpoczęły torunianki. Jednak w całej drugiej i połowie trzeciej kwarty oddały one inicjatywę rywalkom. Wtedy to podopieczne Tomasz Urbana wysunęły się na bardziej zdecydowane prowadzenie. Na osiem minut przed końcem czwartej kwarty po trafieniu Marty Dudy na tablicy wyników widniało 43:36 dla MMKS Katarzynki Toruń. Następnie zawodniczki Stalówki odrobiły wszystkie straty i ostatecznie o zwycięstwie miała rozstrzygnąć dogrywka w której lepsze okazały się koszykarki z grodu Kopernika.

W poprzednich dwóch spotkaniach zespól z Torunia odniósł dwie zdecydowane porażki z UKS Huraganem Wołomin oraz MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. To właśnie te dwa zespoły awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet do lat 22.

Niedziela (4.02.2018)

KSK Stal Brzeg - MMKS Katarzynki Toruń 53:56 (9:15, 19:10, 8:14, 11:8, 6:9)

KSK Stal: B. Łachacz 18, A. Błasiak 15, P. Łojek 9, W. Wiśniowska 5, M. Libront 3, A. Wierzbicka 2, N. Krej 1, W. Stala 0, A. Muszyńska 0, N. Szymczak 0.

MMKS Katarzynki: M. Duda 24, Z. Urban 12, S. Mohamed 8, I. Żubkowska 6, D. Ulawska 3, J. Kwiatkowska 2, L. Dykowska 1, N. Przybylska 0, Z. Szmyt 0, M. Wiśniewska 0.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - UKS Huragan Wołomin 75:81 (25:27, 22:21, 15:15, 13:18)

Sobota (3.02.2018)

UKS Huragan Wołomin - KSK Stal Brzeg 77:47 (19:13, 22:18, 13:6, 23:10)

MMKS Katarzynki Toruń - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 38:121 (11:31, 10:25, 6:29, 11:36)

MMKS Katarzynki: Z. Urban 11, S. Mohamed 10, M. Duda 9, I. Żubkowska 4, M. Wiśniewska 2, J. Tomaszewska 2, L. Dykowska 0, D. Ulawska 0, Z. Szmyt 0.

MUKS WSG Supravis: J. Niełacna 21, N. Błaszczak 19, A. Szymańska 16, K. Płatek 15, J. Kobus 13, K. Szydłowska 13, P. Rybacka 8, W. Preihs 8, M. Błysz 4, M. Jagodzińska 4.