Wyjazdowy triumf Energi Toruń!
Podopieczne Algirdasa Paulauskasa do udanych mogą zaliczyć ostatnie spotkanie rozegrane w 2017 roku. Katarzynki dosyć pewnie wygrały wyjazdowe spotkanie z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.
Autor fotografii: Łukasz Łukaszewski
Gospodynie sobotniego spotkania lepiej rozpoczęły pojedynek i przez pierwsze kilka minut znajdowały się na prowadzeniu. InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski po celnym rzucie z dystansu w wykonaniu Miah Spencer prowadził 7:2 - tego typu przewaga utrzymała się przez większą część pierwszej kwarty. Katarzynki nie załamały rąk i w ostatniej minucie inauguracyjnej odslony doprowadziły do remisu po 23. Ostatnie słowo w tym okresie gry należało do akademiczek, które w ostatniej akcji trafiły jeszcze z dystansu.

Początek drugiej części gry meczu to zacięta rywalizacja obydwu drużyn kosz za kosz. Główne aktorki sobotniego widowiska popisywały się skutecznymi akcjami w ataku i oraz sporym zacięciem w walce o zbiórki. Tuż przed przerwą zarysowała się lekka przewaga Energi Toruń, której ostatecznie podopieczne Algirdasa Paulauskasa nie oddały do końca meczu. Katarzynki udawały się do szatni prowadząc różnicą trzech oczek, statystyki obydwu druzyn na tym etapie spotkanie prezentowaly się bardzo podobnie.

Dopiero po powrocie z szatni przewaga koszykarek z grodu Kopernika stała się bardziej wyraźna. Torunianki lepiej dzieliły się piłką w ataku, notując aż 22 asysty w calym meczu, o co w głównej mierze dbała rozgrywająca Lauren Mansfield. Katarzynki miały także przewagę pod koszem w postaci Kelley Cain, amerykańska środkowa zanotowała kolejny raz świetną linijkę statytyczną notując 21 punktów i 15 zbiórek. Jednak wszystkie zawodniczki Energi Toruń, które wzięły udział w sobotnim meczu przyczyniły się do zwycięstwa. Ostatecznie podopieczne Algirdasa Paulauskasa wygraly wyjazdowe spotkanie 82:68 i zakończyły tym samym pierwszą rundę sezonu zasadniczego z bilansem 7 zwycięstw i 5 porażek.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 68:82 (26:23, 19:25, 10:21, 13:13)

AZS AJP: M. Spencer 19, A. Prezelj 12, C. Swords 11, Y. Rytsikava 10, P. Misiek 10, M. Szajtauer 2, B. Jaworska 2, A. Pawlak 2, D. Stelmach 0

Energa: K. Cain 21, E. Tłumak 13, A. Hornbuckle 13, A. Skobel 12, L. Mansfield 11, M. Grigalauskyte 7, K. Maliszewska 3, M. Uro-Nilie 2.