Zdobyć twierdzę Gorzów Wielkopolski!
W ostatnim przedświątecznym spotkaniu koszykarki Energi Toruń czeka bardzo ciężka przeprawa - Katarzynki w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Akademiczki we własnej hali od wielu lat są zawsze bardzo groźne.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Sobotnie spotkanie należeć będzie do gatunku pojedynków za cztery punkty. Obydwie drużyny przed ostatnią kolejką pierwszej rundy sezonu zasadniczego legitymują się identycznym bilansem sześciu zwycięstw i pięciu porażek. Co więcej te dwie ekipy łączy również fakt, żę występowały w fazie grupowej rozgrywek EuroCup Women i nie awansowały z niej do fazy play-off.  Pewne podobieństwa można odnaleźć również w koncepcji gry drużyny, gdzie główną rolę pełnią podkoszowe: Carolyn Swords w Gorzowie Wielkopolskim i Kelley Cain w Toruniu.

Hala w Gorzowie Wielkopolskim należy do grona bardzo specyficznych obiektów i jest wielkim atutem zespołu prowadzonego przez Dariusza Maciejewskiego. Mały, kameralny obiekt z niskim dachem oraz trybunami położonymi z trzech stron bardzo blisko boiska różni się zdecydowanie od Areny Toruń, Spożywczaka, czy nawet hali treningowej w Arenie Toruń.  Od wielu sezonów akademiczki we własnej hali spisują się zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. Idealnym przykładem był zeszły sezon, gdzie gorzowianki wygrały wszystkie 11 meczów rundy zasadniczej rozgrywanych przed własną publicznością! W tym sezonie jako gospodarz przegrały zaledwie jeden raz, z aktualnym liderem tabeli ligowej Wisłą Can-Pack Kraków. Pokonały natomiast pięć drużyn: CCC Polkowice, Eneę AZS Poznań, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, PGE MKK Siedlce i Widzew Łódź.

Oprócz wspomnianej już wcześniej Carolyn Swords o sile zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego świadczy jeszcze kilka innych zawodniczek. Wśród nich można znaleźć doskonale znane w grodzie Kopernika: Paulinę Misiek (dwa sezony w Enerdze Toruń) i Aleksandrę Pawlak (jeden sezon w grodzie Kopernika). Ponadto trener Dariusz Maciejewski może liczyć na Słowenkę Annę Marie Prezelj, Białorusinkę Yuliję Rutsikavą, czy Amerykankę Miah Spencer. Zapominać nie można także o ambitnych wychowankach gorzowskiego klubu, które potrafią zaskoczyć w pojedynczym spotkaniu z reprezentantką Polski Magdalenę Szajtauer na czele.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 16.12.2017 r. (sobota) godz. 18:00
ul. Chopina 52, 66-400 Gorzów Wielkopolski
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: