Enea AZS Poznań pokonana przez Katarzynki!
Koszykarki Energi Toruń wywiązały się z roli faworyta i wygrały wyjazdowe spotkanie z Eneą AZS Poznań. Tym samym torunianki przerwały passę trzech zwycięstw akademiczek z rzędu.
Autor fotografii: Łukasz Łukaszewski
Podopieczne Algirdasa Paulauskasa dotarły na ten lekko spóźnione: dosłownie i w przenośni. Dosłownie, ponieważ ich przyjazd do hali Politechniki Poznańskiej ze względu na utrudnienia drogowe (objazd spowodowany wypadkiem na trasie) opóźnił się o około 20 minut i w przenośni, ponieważ rozpoczęły ten mecz bardzo słabo. Po kilku minutach gry to gospodynie prowadziły 7:0 i zawodniczki Energi Toruń musiały odrabiać straty. Jednak Katarzynki dogoniły rywalki w ostatniej minucie pierwszej kwarty i nie oddały już swojego prowadzenia do końca wtorkowego pojedynku.

Torunianki przez kolejne dwie kwarty kontrolowały wydarzenia na parkiecie, przewaga zespołu z grodu Kopernika oscylowała w granicach 8-10 oczek.   Po akcji 2+1 w wykonaniu Alexis Hornbuckle pod koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników widniało już 45:58 dla podopiecznych Algirdasa Paulauskasa. Jednak wtedy zawodniczki Energi Toruń pozwoliły gospodyniom wrócić do gry o zwyciestwo we wtorkowym pojedynku. Ambitne akademiczki rzuciły aż 12 oczek z rzędu, a poczynaniami zespołu dyrygowała obwodowa amerykanka Jazmine Davis. W samej końcówce spotkania bardziej doświadczone Katarzynki nie dały już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk wygrywając ostatecznie spotkanie 76:71.

Najwięcej punktów (26) dla toruńskiego zespołu rzuciła Lauren Mansfield. Australijka z brytyjskim paszportem trafiała z dystansu, po rajdach pod kosz oraz z linii rzutów wolnych. Szczególnie w pierwszej fazie spotkania kroku dotrzymywała jej Agnieszka Skobel, zdobywczyni 16 oczek. Przed przerwą świąteczną Katarzynki czeka jeszcze jeden pojedynek - w najbliższą sobotę 16 grudnia br. zmierzą się w wyjazdowym starciu z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.

Enea AZS Poznań - Energa Toruń 71:76 (17:20, 16:21, 17:17, 21:18)

Enea AZS: J. Davis 25, J. Smith 13, K. Woźniak 12, K. Rymarenko 11, D. Marciniak 8, J. Niemojewska 2, A. Parzeńska 0, K. Bednarczyk 0.

Energa: L. Mansfield 26, A. Skobel 16, M. Uro-Nilie 7, K. Maliszewska 7, A. Hornbuckle 6, K. Cain 6, E. Tłumak 4, M. Grigalauskyte 4, A. Bekasiewicz 0.