Groźna Pszczółka przylatuje do grodu Kopernika
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin to najbardziej nieprzewidywalna drużyna Basket Ligi Kobiet. Lublinianki potrafią pokonać CCC Polkowice, Ślęze Wrocław czy InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp, aby przegrać przed własną publicznością z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
W swoim ostatnim pojedynku podopieczne Wojciecha Szawarskiego pokonały w wyjazdowym pojedynku aktualne mistrzynie Polski - Ślęzę Wrocław. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdołały zwyciężyć w tym meczu mimo tego, że rzucająca wrocławskiego zespołu Marissa Kastanek zdobyła podczas całego spotkania aż 30 oczek. Podbudowane tym triumfem lublinianki prosto ze stolicy Dolnego Śląska udadzą się do grodu Kopernika na mecz z naszą drużyną. Tym samym Katarzynki czeka starcia z zespołem bedącym aktualnie w dobrej dyspozycji.

Wiodące role w grze zespołu z Lublina odgrywają dwie zawodniczki spoza Europy. To nigeryjska podkoszowa Uju Ugoka, która mimo niezbyt okazałego wzrostu już drugi rok z sukcesami walczy pod tablicami w spotkaniach Basket Ligi Kobiet. Natomiast za zdobywanie punktów z obwodu odpowiada głównie amerykanka Feyonda Fitzgerald.  Do zdobywania punktów ochoczo potrafią się przyłączyć także Serbka Dajana Butulija oraz groźna szczególnie z dystansu Kateryna Dorogobuzowa. W rotacji meczowej ważne role pełnią natomiast byłe zawodniczki Energi Toruń: rozgrywająca Martyna Cebulska oraz Marta Witkowska (z domu Jujka)

Dyspozycja Energi Toruń jest lekką niewiadomą. Katarzynki przed sobotnim spotkaniem pauzowały aż 9 dni, co w tym sezonie nie jest częstą sytuacją. Wcześniej forma podopiecznych Algirdasa Paulauskasa wydawała się rosnąć. Katarzynki pokonały we własnej hali Basket 90 Gdynia, walczyły jak równy z równym z Hatay BB w wyjazdowym pojedynku EuroCup Women. Jak będzie tym razem? Dowiemy się już w sobotę. 

Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 9.12.2017 r. (sobota) godz. 18:00. 

Hala ZSPS i VIII LO w Toruniu (Spożywczak) ul. Grunwaldzka 33/35.

Bilety w cenie: 15 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy) do nabycia w kasach hali od godziny 17:00. 
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: