Eskapada Energi Toruń
Prawie 16 h podróży czeka na Katarzynki przed kolejnym spotkaniem w EuroCup Women. Torunianki wyruszają do tureckiego Hatay znajdującego się tuż przy granicy z Syrią. 
Autor fotografii:
Bardzo daleka podróż z pewnością nie będzie miała korzystnego wpływu na dyspozycję zawodniczek. Torunianki wyruszyły spod Areny Toruń we wtorkowy poranek, aby udać się do Warszawy skąd drogą lotniczą z międzylądowaniami w Stambule i Ankarze udadzą się na miejsce rozgrywania meczu. 

Wyjazdowe starcie z Hatay BB zakończy fazę grupową rozgrywek EuroCup Women dla koszykarek Energi Toruń. Zwycięstwo w czwartkowym meczu da Katarzynkom awans niezależnie od wyników innych spotkań. O taki rezultat nie będzie łatwo, we własnej hali podopieczne trenerki Aikateriny Chatzidkai w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki licząc zarówno rozgrywki europejskie jak i ligowe. Na wyjazdach drużyna z południowej Turcji spisuje się niewiele gorzej, przegrała jedynie jeden raz lidze tureckiej z euroligowym Fenerbahce Stambuł różnicą dwóch punktów, w EuroCup Women zanotowała komplet 3 zwycięstw.

Turczynki zapewniły już sobie pierwsze miejsce w grupie, ale czwartkowy pojedynek będzie dla nich ważny w kontekście rozstawienia przed fazą pucharową. Wygrana zapewni im awans bezpośrednio do 1/8 finału rozgrywek, bez konieczności gry w pierwszej rundzie play-off.

Co w przypadku ewentualnej porażki Katarzynek?  Tutaj pojawia się wiele czynników. Nieznaczne zwycięstwo ACS Sepsi SIC nad Piestanskimi Cajkami da drugie miejsce w grupie Enerdze Toruń. Wyższe zwycięstwo Rumunek da bezpośredni awans zespołowi ze Sfantu Gheorghe, natomiast wygrana Piestsnskich Cajek premiuje słowacki zespół. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa mają także szanse na awans z trzeciego miejsca w grupie. Premiowane będą dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc ze strefy „wschodnioeuropejskich grup” (od A do E) - decydujący będzie bilans koszy.

Energa Toruń - Hatay BB (czwartek) 30.11.2017  godz 19:00 (17:00 w Polsce)
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: