Czas na rewanż!
W najbliższą środę Energa Toruń w ostatnim domowym spotkaniu fazy grupowej EuroCup Women podejmować będzie wicemistrza Słowacji – Piestanske Cajky. Dla Katarzynek to idealna okazja na rewanż za czteropunktową porażkę odniesioną miesiąc wcześniej na Slowacji.
Autor fotografii: FIBAEurope.com

Środowe spotkanie ma decydujący wpływ na losy awansu obydwu ekip z grupy. Ewentualne zwycięstwo Piestanskich Cajek praktycznie zapewni słowackiej drużynie występy w fazie pucharowej. Natomiast wygrana Energi Toruń przedłuży szanse toruńskiego zespołu na kontynuowanie swojej przygody z rozgrywkami EuroCup Women. W tym wypadku duży wpływ ma także rozmiar zwycięstwa Katarzynek. Pierwszy pojedynek rozegrany przez obydwie drużyny był bardzo emocjonujący i do samego końca trzymał w napięciu. Ostatecznie podopieczne Algirdasa Paulauskasa przegrały to spotkanie 73:77.

Polub nas na Facebook! 

Liderką drużyny z Pieszczan jest amerykańska podkoszowa Jenna Smith występująca od kilku lat na dobrym europejskim poziomie. Ważne role w składzie odrywają również dwie obwodowe Czeszki: Lenka Bartakova oraz Katerina Zohnova. Z zawodniczek zagranicznych trener Martin Pospisil ma do swojej dyspozycji również doświadczoną silną skrzydłową rodem z Chorwacji Emiliję Podrug.

Toruński klub przygotował na środowe spotkanie sporo atrakcji. Tradycyjnie na wszystkie dzieci czekać będzie specjalna strefa malucha. Spędzenie środowego wieczoru w Arenie Toruń wydaje się być doskonałą opcją!

Energa Toruń – Piestanske Cajky 22.11.2017 r. (środa) godz. 19:00.
Arena Toruń, ul. Gen.J. Bema 73-89.
Transmisja w TV Toruń oraz na kanale SportTVToruń na Youtube. 

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: