Rysiek szuka domu!
Od początku rozgrywek współpracujemy z miejskim schroniskiem dla zwierząt prezentując wam psy czekające na swoich nowych właścicieli. Kolejnym psiakiem w kolejce jest Rysiu! 
Autor fotografii: Anna Kleszcz
RYSIEK- 9 letni pies, który do schroniska trafił w lutym 2017 z gminy Lipno. Rysiek to spokojny pies, bardzo potrzebujący kontaktu z człowiekiem. Kiedy go poznaliśmy byliśmy pewni, że pies nie zna ani głaskania, ani dobroci ludzkiego serca. Ale widać, że właśnie zarówno głaskanie , jak i drapanie za uszami, choć obce, sprawiało mu przyjemność. I tak jest do teraz . A nawet więcej, Rysiek okazał się cudownym przytulakiem, miziakiem, takim niedźwiadkiem, słodkim, cierpliwym i mega grzecznym. Wiemy też, że kiedyś Rysiu zapewne nie chodził na smyczy i nad tą prostą czynnością od razu zaczęliśmy pracować. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dziś Rysiulek jest ideałem na smyczy. Mało tego, jesteśmy przekonani, że nawet bez smyczy trzymałby się nogi opiekuna. To pies zakochany w człowieku, a my zakochani w nim  . Psich przysmaków Rysiek też niestety nie znał, ale kabanosika nigdy nie odmówi. W schronisku już tak go nauczyliśmy, że noskiem szturcha nas zawsze wtedy, kiedy prosi o coś pysznego. Nie jest łapczywy i zachłanny na jedzenie. A jego zachowanie proszące o psi przysmak jest wręcz urocze.

Rysiek dopiero w schronisku zrozumiał, że człowiek jest fajny, że kocha, że pomaga, że nie krzywdzi...Miłości wcześniej raczej on w życiu nie zaznał. A szkoda...ale oczywiście to nie znaczy, że najpiękniejsze lata swojego życia ma już za sobą . Bo według nas, ma je dopiero przed sobą...Musi tylko skraść serce nowym opiekunom...a to będzie trudne ze względu na wiek Ryśka...Ale przecież nie jest jeszcze taki stary.. Rysiek zachęcony do zabawy przecież zawsze podejmuje wyzwanie, choć piłeczki i piszczące zabawki nadal poznaje . Dla Ryśka potrzebny dom z sercem na dłoni, dom najlepiej bez schodów i ogród stojący otworem do jego dyspozycji, do spacerków, które lubi sobie urządzać. I przede wszystkim ludzie, którzy pokażą, że psu należy się godne życie i szacunek. Że psa się kocha i o niego dba. Że wprowadzając go do domu, opiekun bierze za niego odpowiedzialność w zdrowiu i chorobie do końca jego dni. I niech Was nie przeraża ani wiek, ani siwy pyszczek Ryśka. Bo takiego przyjaciela jakim on jest, to jak w tym przysłowiu, musicie szukać ze świecą . Bardzo zależy nam na pilnej adopcji Rycha, ponieważ psy w boksach, gdziekolwiek trafi, nie dają mu spokoju... Ostatnio pogryziony walczył o swoje życie....Wygrał ze złymi mocami i został z nami :). Bohater własnych słabości...Wiemy, że posiadanie starszego psa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i przede wszystkim odpowiedzialną opieką, ale wiemy też, że takie psy kochają dozgonnie i są najwierniejsze na świecie. One są po prostu są wdzięczne, za podarowanie nowego życia. 
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: