Porażka Katarzynek na parkiecie lokalnego rywala
Koszykarki Energi Toruń zdecydowanie przegrały wyjazdowe spotkanie z Artego Bydgoszcz. Tym samym Katarzynki odniosły pierwszą porażkę w oficjalnym spotkaniu sezonu 2017/2018.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński

Koszykarki Artego Bydgoszcz od pierwszej do ostatniej minuty sobotniego spotkania prezentowały wyśmienitą dyspozycję. Bydgoszczanki bardzo szybko wypracowały dziewięć punktów przewagi. Wtedy trener Algirdas Paulauskas poprosił o czas, ale to nie pomogło i rywalki caly czas powiększały swoją przewagę. Grą ekipy z nad Brdy świetnie kierowała Julie McBride, która w całym spotkaniu zanotowała 17 punktów, 13 asyst i 9 zbiórek. Była rozgrywająca naszego klubu po roku przerwy wróciła do Artego Bydgoszcz.

Bardzo fajnie było zagrać wśród kibiców Artego Bydgoszcz ponownie. Energa Toruń to bardzo dobry zespół, ze świetnym trenerem i  musiałyśmy skupić się na obronie. Zagraliśmy przeciwko nim bardzo dobrze, to dopiero początek sezonu i musimy być gotowe na każdy mecz - powiedziała Julie McBride.

Sobota nie była najlepszym dniem dla koszykarek Energi Toruń. Katarzynki miały problem z zagraniem składnej akcji w ataku, torunianki popełniały również proste błędy w obronie. To była woda na młyn dla koszykarek Artego Bydgoszcz. Podopieczne Tomasza Herkta z minuty na minutę grały coraz lepiej i przez to niemal nieustannie powiększały swoją przewagę. Na przerwę obydwie ekipy udawały się przy stanie 47:26 dla gospodyń. Po powrocie z szatni obraz gry nie uległ zmianie. Bydgoszczanki popisywały się świętną dyspozycją rzutową, natomiast zawodniczkom z grodu Kopernika z wielkim trudem przychodziło zdobywanie punktów. Ostatecznie Artego Bydgoszcz pokonało Energę Toruń aż 94:64 i mogło się cieszyć z pierwszego derbowego zwycięstwa w sezonie 2017/2018.

Gospodarze stanęli na poziomie zadania, nawet trochę wyżej. Pozostaje mi przeprosić naszych kibiców, musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i grać dalej - stwierdził na pomeczowej konferencji trener Algirdas Paulauskas.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 94:64 (22:13, 25:13, 22:14, 25:24)

Artego: J. McBride 17, D. Stanković 15, J. O'Neill 14, E. Międzik 13, J. Żurowska-Cegielska 8, D. Stallworth 7, A. Szott-Hejmej 7, K. Poboży 6, P, Kuczyńska 3, S. Bujniak 3, J. Adamowicz 0, P. Niedziółka 0

Energa: L. Mansfield 11, R. Rasheed 11, A. Skobel 11, K. Cain 10, M. Grigalauskyte 9, K. Suknarowska-Kaczor 7, K. Maliszewska 5, M. Uro-Nilie 0, E. Tłumak 0.