Oficjalna prezentacja Energi Toruń!

Tuż po powrocie z ostatniego spotkania sparingowego koszykarki Energi Toruń udadzą się na spotkanie z kibicami. W niedzielę o godzinie 16:00 podczas Pikniku Na Czterech Łapach odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny, która w sezonie 2017/2018 rywalizować będzie w Basket Lidze Kobiet oraz EuroCup Women. 

Autor fotografii:

Nietypowe miejsce prezentacji nie zostało wybrane przypadkowo i jest ściśle związane z promocją charytatywnej akcji promującej adopcję zwierząt ze schroniska oraz zbierania sprzętów potrzebnych toruńskiej placówce do przetrwania zimy. Jako klub sportowy chcemy być blisko tych i wspierać tych, którzy są najbardziej potrzebujący i nie potrafią sami sobie pomóc. "Piknik na 4 łapach" jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Kreatywnych "Fanaberia" wraz z Sauron Teamem. W trakcie wydarzenia przeprowadzana będzie również edukacja dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie właściwego traktowania zwierząt, udzielania im pomocy w przypadku zagubienia czy nieszczęśliwego wypadku oraz nauka bezpiecznego kontaktu z nieznanym sobie psem.  

Polub nas na Facebook! 

Pomoc bezdomnym zwierzętom nie jest obca zawodniczkom naszego klubu. Agnieszka Skobel sama zaadoptowała bezdomnego psa i zajmuję się nim w czasie wolnym treningów. Pies naszej kapitan Emilii Tłumak również pochodzi z adopcji. Wśród kadry szkoleniowej oraz zawodniczek są także miłośnicy kotów: asystent trenera Egidijus Zenevicius posiada dwa koty: jednego adoptował ze schroniska, natomiast drugiego przygarnął z ulicy.  

- W miastach, w których grałam zawsze odwiedzałam schroniska dla zwierząt chcąc mieć swojego psa. Rok temu poszłam do schroniska we Wrocławiu, zobaczyłam Bandżiego, urzekł mnie i po prostu nie mogłam go tam zostawić. W Toruniu przy schronisku jest taki specjalny psi park, przynajmniej raz w tygodniu idę tam z psem. Bandżi ma wtedy okazję zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami – powiedziała Agnieszka Skobel.

Prezentacja drużyny Energi Toruń zaplanowana jest na godzinę 16:00. Wtedy Katarzynki pojawią się na głównej scenie imprezy, ale na terenie pikniku będzie można je spotkać już od godziny 15:15. Natomiast cała impreza rozpocznie się już o 12:00. Dlatego zachęcamy całe rodziny do przyjścia na teren toruńskiego schroniska dla zwierząt już wcześniej. Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji dla cały rodzin, między innymi warsztaty plastyczne, wytwarzania zabawek dla czworonogów, animacje dla dzieci oraz piknik rodzinny. Na rzecz podopiecznych toruńskiego schroniska zaplanowano także bieg, kiermasz książek oraz loterię fantową w której jedną z nagród będzie karnet na wszystkie spotkania Energi Toruń w sezonie 2017/2018!


Śledź nas na Twitter! 

- Zapraszam w najbliższą niedzielę na teren schroniska dla zwierząt wszystkich kibiców Energi Toruń i...miłośników psów. Mam nadzieję, że wszyscy się tam spotkamy – dodał popularny Skobelek.

W takim razie do zobaczenia!

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: