Energa Toruń na 9. Bella Skyway Festiwal!
Pod koniec sierpnia w Toruniu odbywa się impreza, która przez ostatnie lata urosła do miana największego festiwalu światła w naszym kraju. W trakcie tygodnia w zabytkowym centrum grodu Kopernika zaroiło się od tłumów, wśród nich nie zabrakło oczywiście ekipy Katarzynek!
Autor fotografii: Łukasz Łukaszewski
Ze względu na nawałnice, które na początku drugiej dekady sierpnia przeszły przez nasz region dziewiąta edycja Bella Skyway Festiwal miała także aspekt charytatywny. Podczas trwania imprezy na terenie całego zespołu staromiejskiego można było spotkać specjalnie oznakowanych wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze dla osób, które ucierpiały podczas burz. W sobotni wieczór w taką rolę wcielili się członkowie sztabu pierwszej drużyny oraz same koszykarki Energi Toruń! 

Polub nas na Facebook! 

Widziałem jak duże zniszczenia zrobiły ostatnie burze w Polsce; to jest wielka tragedia dla poszkodowanych i duży dramat dla całego regionu. Takim ludziom po prostu trzeba pomóc, aby zdążyli zabezpieczyć swoj dobytek przed początkiem zimy – powiedział uczestniczący w zbiórce trener Algirdas Paulauskas

Sobotnie wyjście było pierwszym kontaktem z turystyczną częscią Torunia dla Rity Rasheed. Pochodząca z Węgier zawodniczka zbierając pieniądze zobaczyła również przy okazji kilka festiwalowych atrakcji, które zrobiły na niej spore wrażenie. 

-Nigdy wcześniej nie widziałam tego typu imprezy na żywo. Bardzo ładne świetlne instalacje przyciągają tłumy. Przed przyjazdem do Torunia sprawdzałam w internecie jak wygląda miasto i słyszałam o ślicznej, gotyckiej starówce. Jednak Stare Miasto jest większe i ładniejsze niż się spodziewałam – stwierdziła natomiast Rita Rasheed

Śledz nas na Twitter! 

9. edycja Bella Skyway Festiwal odbywał się pod hasłem Płynny Wszechświat i składał się z liczby 17. instalacji, z których zdecydowana większość (13) została stworzona specjalnie na potrzeby Torunia. Organizatorzy przewidywali, że w trakcie 6 festiwalowych dni do grodu Kopernika przyjedzie ponad 350 000 osób.
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: