Energa Toruń poznała rywali w EuroCup Women

We wtorkowe przedpołudnie w terminalu lotniczym w Monachium odbyło się losowanie grup klubowych rozgrywek żeńskich oraz kwalifikacji do Eurobasketu Kobiet. Energa Toruń trafiła do grupy D kobiecego EuroCup.

Autor fotografii: sxc.hu

Na spotkaniu klubów pojawili się przedstawiciele 6 ekip z naszego kraju: Ślęzy Wrocław, Wisły Can-Pack Kraków, CCC Polkowice, AZS AJP InvestInTheWest Gorzów Wlkp. oraz Basketu Gdynia. Całe wydarzenie rozpoczęło się od losowania pierwszej konferencji EuroCup Women, właśnie tej w której są polskie drużyny.

Energa Toruń została przydzielona do dosyć silnie obsadzonej grupy D wraz z przegranym kwalifikacji do Euroligi Kobiet, która zostanie rozegrana pomiędzy CCC Polkowice i słowackim Piestanskie Canky, tureckim Hatay i rumuńskim ACS Sepsi-SIC.

To silna, wyrównana grupa – Peistanskie Canky i ACS Sepsi-SIC to zespoły z roku na rok tworzące coraz silniejsze drużyny, które potrafią namieszać już nie tylko w krajowych rozgrywkach. Natomiast tureckie Hatay to zeszłoroczny uczestnik Euroligi Kobiet. Z pewnością Energa Toruń nie jest bez szans na wyjście z grupy, ale Katarzynki czeka naprawdę bardzo ciężkie zadanie.

EuroCup Women group D: 

1)      CCC Polkowice (POL)/Piestanskie Canky (SVK)

2)      Hatay (TUR)

3)      Energa Toruń (POL)

4)      ACS Sepsi-SIC (RUM)

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: