Litwinka dołącza do ekipy Katarzynek!
Obwodowa Dalia Belickaite podpisała kontrakt z drużyną Energi Toruń. Reprezentantka Litwy dołączy do ekipy Katarzynek tuż po zakończeniu zgrupowania kadry narodowej.
Autor fotografii:
Działacze Energi Toruń kontynuują budowę zespołu, który ma walczyć w następnym sezonie Basket Ligi Kobiet. Tym razem, za namową trenera Algirdasa Paulauskasa zdecydowali się na podpisanie kontraktu z utalentowaną Dalią Belickaite. Dwudziestoletnia zawodniczka ostatni sezon spędziła w Hoptrans Sirenos Kowno występując nie tylko w rozgrywkach ligi litewskiej, ale także FIBA EuroCup. Wcześniej reprezentowała barwy innych litewskich zespołów: z Wilna i Uteny.

Urodzona i wychowana w stolicy Litwy zawodniczka posiada spore doświadczenie zdobyte w juniorkisch kadrach, przez jakiś czas występowała w kilku rocznikach równolegle. Mając zaledwie 17 lat była już podstawową zawodniczką kadry Litwy do lat 19 na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej! Jej największym atutem jest twarda i nieustępliwa gra w obronie.

Dalia Belickaite to uniwersalny gracz potrafiący występować na obydwu pozycjach obwodowych. Bardzo dobrze broni, potrafi zatrzymać atak rywali oraz przechwycić piłkę – powiedział trener naszej drużyny.

Perspektywiczny gracz dołączy do zespołu po zakończeniu zgrupowania seniorskiej kadry Litwy. Do klubu, oprócz kontraktu, dotarło już także pismo z litewskiej federacji z oficjalnym powołaniem dla nowej zawodniczki naszego klubu. Tym samym rozwój Belickaite został dostrzeżony nie tylko przez działaczy oraz sztab trenerski Energi Toruń, ale również selekcjonera kadry narodowej Litwy.

Dalia Belickaite
ur. 2.06.1996
pozycja: rozgrywający/rzucający obrońca
narodowość: Litwa
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: