Pokonać Ślęzę
Koszykarki Energi Toruń na koniec rundy zasadniczej we własnej hali czeka bardzo ciężkie starcie. Do grodu Kopernika przyjeżdza zespół, który ma bardzo duże szanse na wygranie sezonu zasadniczego - Ślęza Wrocław.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński (Archiwum)
Śleza Wrocław to bardzo mocny zespół, który dotychczas przegrał jedynie trzy ligowe spotkania: dwukrotnie uległ InvestInTheWest.pl AZS AJP Gorzów Wlkp.  oraz we własnej hali Wiśle Can-Pack Kraków. Jednak wrocławianki w rewanżu rozgromiły na wyjeździe krakowską drużynę. To tylko pokazuje jak dużym potencjałem dysponuje ekipa dowodzona przez trenera Arkadiusza Rusina. Liderem i mózgiem zespołu jest Sharnee Zoll-Norman. Rozgrywająca to jedna z największych indywidualności Basket Ligi Kobiet potrafiąca samodzielnie rozstrzygać losy spotkania, ale głównie kreująca świetne pozycje dla koleżanek z zespołu.


Pod koszem zespołu z Wrocławia dominuje Nikki Greene. Amerykanka już miesiąc temu podpisała umowę z jednym z klubów WNBA na rozgrywki w sezonie 2017. To najlepiej pokazuje jak dobrze sprawuje się w barwach wrocławskiego zespołu. Największą przewagą drużyny z Wrocławia jest jednak dłuższa ławka rezerwowych. Kateryna Rymarenko, Agnieszka Majewska, Kourtney Treffers czy Magdalena Koperwas to zawodniczki, które w większości klubów Basket Ligi Kobiet zaczynałyby spotkania w wyjściowej piątce. Jednak w Ślęzy Wrocław pełnią ważne role wchodzą z ławki rezerwowych.
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: