Pszczółka potrafi użądlić
Koszykarki Energi Toruń czeka bardzo trudny wyjazd do Lublina na spotkanie z miejscową Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS. Najbliższe spotkanie Katarzynek zapowiada się bardzo interesująco i może być kluczowe dla obydwu ekip w kontekście rozstawienia przed fazą play-off.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin to drużyna groźna dla każdej innej ekipy w lidze. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały już w tym sezonie Wisłę Can-Pack Kraków i CCC Polkowice. Znakiem rozpoznawczym drużyny ze stolicy województwa lubelskiego jest świetna defensywa. Akademiczki z Lublina tracą naprawdę bardzo mało punktów i głównię dzięki temu są w stanie wygrywać swoje mecze. Obecnie drużyna z Lublina znajduje się na siódmym miejscu w tabeli, ale jest w stanie w ciągu ostatnich trzech kolejkach awansować nawet o 3 oczka wyżej. Dlatego najbliższy mecz będzie dla nich kluczowy w kontekście awansu do fazy play-off. 

W pierwszej rundzie rozgrywek Energa Toruń pokonała we własnej hali drużynę z Lublina 65:54. W tamtym meczu po 15 punktów zdobyły Kelley Cain, Darxia Morris i Emilia Tłumak. Natomiast najlepszym strzelcem lublinianek była Uju Ugoka, która rzuciła 14 oczek. W Spożywczaku pierwszy raz w barwach lubelskiej drużyny mogliśmy zobaczyć Asie Boyd. 


Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 25.02.2017 r. godz. 16:00 hala MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: