Udany rewanż Energi Toruń
Katarzynki pokazały, że są lepszym zespołem od Interkhimu Odessa i odniosły pewne zwycięstwo. Torunianki od samego początku dominowaly w poniedziałkowym meczu dyktując rywalowi warunki gry, aby ostatecznie wygrać 76:45.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Poniedziałkowy pojedynek miał zupełnie inny przebieg niż poprzednie spotkanie obydwu drużyn. Koszykarki Energi Toruń od pierwszych sekund starały się kontrolować wydarzenia na parkiecie i nie pozwoliły rywalkom na złapanie wiatru w żagle.  Już po kilku chwilach Katarzynki wypracowały oscylująca w granicach 10 oczek przewagę. Trener Algridas Paulauskas od samego początku sporo rotował składem dając szanse zawodniczkom występującym na co dzień w mniejszym wymiarze minutowym podczas rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

W pierwszej połowie wynik po stronie ukraińskiej trzymała w głównej mierze Natalia Kolotovska. Koszykarka Interkhimu Odessa tym razem w krótkim odstępie czasu trzykrotnie trafiła z dystansu. Jednak tym samym odpowiedziała Julia Adamowicz. Reprezentantka Polski potrzebowała na to zaledwie kilku posiadań w ataku. Na przerwę obydwie druzyny udawały się przy stanie 24:43 dla Energi Toruń.

Po powrocie z szatni obraz gry nie uległ zmianie. Grą Katarzynek dyrygowała w głównej mierze Martyna Cebulska, natomiast pod koszem szansę otrzymały Agata Szczepanik i Maryna Ivashchanka. W ostatniej odsłonie na parkiecie pojawiły się także Roksana Płonka, Marta Duda i Zuzanna Urban. Dla tej ostatniej był to debiut w seniorskiej druzynie Energi Toruń. Natomiast Marta Duda zdobyła w tym meczu swoje pierwsze punkty w dorosłym zespole. Ostatecznie Katarzynki wygrały ten mecz 76;45.

Interkhim Odessa - Energa Toruń 45:76 (13:23, 11:20, 12:18, 9:15)

Interkhim: O. Sivakova 12, N.Kolotovska 11, K.Karp 10, Y. Musienko 4, Z. Lykhodid 3, S. Kolibabchuk 3, Y. Hladchenko 2, M. Kovtun 0.

Energa: J. Adamowicz 21, E.Tłumak 14, M.Cebulska 11, M.Ivashchanka 8, J.McBride 7, A.Szczepanik 7, K.Cain 4, D.Morris 2, M. Duda 2, R. Płonka 0, Z. Urban 0, N. Michael 0.

MVP: Julia Adamowicz (Energa Toruń) i Olha Sivakova (Interkhim Odessa)