Zabójcza skuteczność Interkhimu Odessa
Interkhim Odessa niespodziewanie wygrał w Spożywczaku z Energą Toruń. Ukraiński zespół w tym meczu zanotował aż siedemnaście trafień z dystansu. Niedzielne spotkanie zakończyło się pierwszą porażką Katarzynek w BWBL. 
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Katarzynki przystąpiły do niedzielnego meczu lekko rozluźnione pozwalając przyjezdnym na wypracowanie przewagi. Zawodniczki z Odessy dobrze weszły w mecz, nabrały pewności siebie i były naprawdę bardzo skutecznie w rzutach z dystansu. Tymczasem koszykarki Energi Toruń grały indywidualnie nie wykorzystując swoich przewag nad przeciwnikiem. Torunianki w pierwszej połowie nie pozwoliły rywalkom na wypracowanie zbyt dużej przewagi i wydawało się, że będą w w stanie po przerwie odmienić losy spotkania. Jednak po powrocie z szatni Interkhim Odessa prowadził nawet różnicą siedemnastu oczek. Podopieczne Algridasa Paulauskasa wzieły się do odrabiania strat, ale wtedy będące w dobrej dyspozycji rzutowej Ukrainki trafiały z dystansu nawet z trudnych pozycji będąc pod krycie i pogoń Katarzynek zakończyła się niepowodzeniem. 

Zespoł z Odessy w całym spotkaniu trafił aż siedemnaście razy z dystansu. Najwięcej szkody toruńskiej drużynie wyrządziła Natalia Kolotovska notując aż 28 punków w tym 7 razy celnie przymierzając zza linii 6,75 m. Skutecznie były również Kolibabchuk i Sivakowa. Natomiast jeśli chodzi o Katarzynki to na wyróżnienie zaslużyć może debiutująca w niedzielę w BWBL Martyna Cebulska. Energa Toruń przystąpiła do tego meczu bez Klaudii Sosnowskiej, która nie mogła być już zgłoszona przez klub do rozgrywek Baltic Women Basketball League. Regulamin ogranicza możliwość zgłaszania zawodniczek w trakcie sezonu.  Trener Algirdas Paulauskas nie mógł skorzystać również z usług przeziębionej Darxii Morris oraz lekko kontuzjowanych Moniki Radomskiej i Marty Wieczyńskiej

Obydwie drużyny w poniedziałek zmierzą się po raz kolejny. O godzinie 16:30 zaplanowane drugi mecz Energa Toruń - Interkhim Odessa. Wstęp na to spotkanie jest darmowy. 


Energa Toruń - Interkhim Odessa 78:84 (16:24, 22:20, 20:20, 20:20)

Energa: K. Cain 19, J. McBride 18, E. Tłumak 13, M. Cebulska 12, N. Michael 12, A. Szczepanik 2, J. Adamowicz 2. 

Interkhim: N. Kolotovska 28, S. Kolibabchuk 19, O. Sivakova 14, Y. Musienko 10, M. Kovtun 9, Z. Lykhodid 4, K. Karp 0, Y. Hladchenko 0. 

MVP: Martyna Cebulska (Energa Toruń) i N.Kolotovksa (Interkhim)
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: