Energa Toruń panuje w regionie!
Derby regionu kujawsko-pomorskiego ponownie padły łupem koszykarek Energi Toruń. Katarzynki odniosły bardzo cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad Artego Bydgoszcz. Tym samym podopieczne Algirdasa Paulauskasa umocniły się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.
Autor fotografii: Łukasz Lubiński
Sobotnie spotkanie, jak na derby kujawsko-pomorskie przystało, było bardzo wyrównane. W pierwszych minutach na prowadzeniu znajdowały się głównie gospodynie. Dopiero w drugiej odsłonie na prowadzenie wyszły zawodniczki Energi Toruń, które od tego momentu przez większą część pojedynku znajdowały się o pół kroku przed rywalem. Katarzynki bardzo cierpliwie szukały dobrych pozycji do rzutów z dystansu i były skuteczniejsze w tym elemencie gry. Natomiast Artego Bydgoszcz miało swoje szanse w umiejetny sposób wykorzystując swój podkoszowy duet: Stallworth-Mosby

Polub nas na Facebook!

Na początku trzeciej kwarty toruński zespół wypracował kilka punktów przewagi, ale na kilka chwil stracił swoją podstawową podkoszową - Kelley Cain. Amerykańska środkowa w jednym starć ucierpiała tak mocno, że musiała opuścić parkiet. Gdy na niego wracała na prowadzeniu znajdowało się już Artego Bydgoszcz. Na 53 sekundy przed końcem spotkania po celnym rzucie Cain na tablicy wyników widniało 70:61 dla Energi Toruń. Ostatecznie rozmiary zwycięstwa Katarzynek były skromniejsze i torunianki pokonały Artego Bydgoszcz 76:71.

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Energi Toruń nad rywalem zza miedzy. Tradycyjnie najlepszym strzelcem toruńskiego zespołu była Darxia Morris, która większość swoich punktów rzuciła w drugiej połowie. Tyle samo (17) oczek trafiła Kelley Cain, która do tego dołożyła 12 zbiórek. Natomiast w decydujących momentach zimną krew na linii rzutów osobistych zachowała Julie McBride. Wśród gospodyń na wyróżnienie zasłużył wspomniany duet Stallworth-Mosby. W czwartej kwarcie do zwycięstwa Artego Bydgoszcz próbowała prowadzić Maurita Reid, ale dwa punkty pojechały do Grodu Kopernika.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 71:76 (17:15, 13:18, 17:16, 24:27)

Artego: D. Stallworth 26, B. Mosby 18, M. Reid 11, E. Międzik 11, K. Suknarowska 3, E. Rooney 2, C. Szczechowiak 0, M. Koc 0.

Energa: D. Morris 17, K. Cain 17, J. McBride 13, K. Sosnowska 10, J. Adamowicz 9, N. Michael 7, E. Tłumak 3.