Chorwacka podkoszowa już w Toruniu!
Silna skrzydłowa Ana Marija Begić, która poprzedni sezon spędziła reprezentując barwy Umea Udominate spędzi nadchodzące rozgrywki w Enerdze Toruń. Chorwatka trenuje już w Grodzie Kopernika.
Autor fotografii: FIBA.basketball
Urodzona w chorwackim Splicie zawodniczka już w wieku 15. lat zadebiutowała w rozgrywkach EuroCup Women. Przeszła przez wszystkie szczeble juniorskich kadr Chorwacji, aktualnie występuję już w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Po kilku sezonach w rodzimej ekstraklasie w barwach ZKK Medvescak przeniosła się do Hiszpanii, gdzie przez dwa lata grała dla Campus Promete Logrono. W poprzednich rozgrywkach zmieniła klimat na szwedzki i to okazało się dla niej strzałem w dziesiątkę! Ana Marija Begić z miejsca stała się pewnym punktem tej drużyny, która rywalizowała w rozgrywkach EuroCup Women między innymi z Artego Bydgoszcz i Basketem 90 Gdynia. Jej statystyczne średnie w europejskich pucharach to 13,5 punktu oraz 8,4 zbiórki. Oprócz walki pod koszem Begić potrafi także trafić z dystansu, mając świętną około 40% skuteczność w rzutach za 3 punkty. Chorwatka wraz ze swoją drużyną rywalizowała także w Eastern European Women Basketball League oraz oczywiście w szwedkiej ekstraklasie.

Poprzedni sezon był przełomowy dla koszykarki, w najbliższych rozgrywkach, już w barwach Energi Toruń stanie przed szansą na kolejny krok do przodu w swojej karierze sportowej.
Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: