13. drużyn w Energa Basket Lidze Kobiet! Derby na inauguracje sezonu!
Drużyna Energa Toruń otrzymała licencję okresową na występy w Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2018/2019. W inauguracyjnej kolejce Katarzynki przed własną publicznością zmierzą się z Artego Bydgoszcz.
Autor fotografii:
Do procesu licencyjnego stanęło 13. drużyn z całego kraju. Dwie z nich (Basket 90 Gdynia oraz Wisła CanPack Kraków) otrzymały licencję warunkową, pozostałe drużyny (w tym Energa Toruń) otrzymały już zwykłą licencję okresową.

W porównaniu z zesżłym sezonem z gry w rozgrywkach ekstraklasy zrezygnowało JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Nowym klubem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym będzie Politechnika Gdańska, która w zesżłym sezonie wygrała zmagania w I lidze koszykówki kobiet. Zesżłoroczny spadkowicz - MUKS Widzew Łódź zdecydował się na wykupienie dzikiej karty i dzięki temu pozostał w gronie drużyn Energa Basket Ligi Kobiet.

Inauguracyjna kolejka rozgrywek została zaplanowana na pierwszy weekend października. Już na samym początku, w hitowym spotkaniu, Energa Toruń podejmie przed własną publicznością Artego Bydgoszcz w derbach województwa kujawsko-pomorskiego!

LISTA KLUBÓW Z LICENCJAMI NA SEZON 2018/2019

1KS Ślęza Wrocław SA
Basketball Investments SA (Gdynia) - licencja warunkowa
KS AZS AJP (Gorzów Wielkopolski)
KS Basket 25 (Bydgoszcz)
KU AZS UMCS (Lublin)
MKK Siedlce
MKS Polkowice
ENERGA TORUŃ
MUKS Widzew (Łódź) - dzika karta
OŚ AZS w Poznaniu
Sportowa Politechnika (Gdańsk)
TS Ostrovia (Ostrów Wielkopolski)
TS Wisła (Kraków) - licencja warunkowa

Copyright © 2012 Energa Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: