Lublin zdobyty po dogrywce
Podopieczne Algirdasa Paulauskasa potrzebowały dogrywki, aby odnieść dziewiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Tym razem Energa Toruń wygrała wyjazdowy pojedynek z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin.
Autor fotografii: Łukasz Łukaszewski
Sobotnie spotkanie dla koszykarek Energi Toruń było bardzo ciężką przeprawą. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa nie miały tego dnia dyspozycji rzutowej pudłując z wypracowanych otwartych pozycji na obwodzie, a nawet w akcjach podkoszowych. Mimo ogromnych problemów ze zdobywaniem punktów Katarzynki do przerwy przegrywały jedynie różnicą siedmiu punktów i kwestia zwycięstwa w sobotnim spotkaniu była otwarta.

Dopiero po powrocie z szatni grała torunianek chwilowo wskoczyła na właściwe tory, Katarzynki wyszły na prowadzenie i w końcowych minutach meczu miały przewagę. Jednak zawodniczki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, głównie dzięki akcjom Feyondy Fitzgerald znajdowały się tuż za za plecami Energi Toruń. Na nieco ponad minutę przed końcem pojedynku Kateryna Dorogobuzowa celnym rzutem z dystansu doprowadziła do remisu po 55. Tym samym toruński zespół czekał kolejny nerwowy finisz spotkania - podopieczne Algirdasa Paulauskasa nie nie dały rady przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

W dogrywce przewagę wypracowały zawodniczki z Lublina, które jeszcze 81 sekund przed końcem dogrywki prowadziły 63:59. Dzięki punktom Katarzyny Maliszewskiej i Lauren Mansfield koszykarki Energi Toruń wygrały sobotni pojedynek po dogrywce. To było dziewiąte zwycięstwo Katarzynek z rzędu.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 63:66 (9:14, 22:10, 14:24, 12:9, d. 6:9)

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS: F. Fitzgerald 24, U. Ugoka 14, K. Dorogobuzowa 14. D. Butulija 7, D. Poleszak 2, D. Mistygacz 2,  A. Dobrowolska 0.

Energa: K. Cain 14, K. Maliszewska 12, E. Tłumak 12, A.Skobel 10, M. Grigalauskyte 6, L. Mansfield 4, M. Uro-Nilie 4, M. Diawakana 4.